ByLock’tan 18 hakim ve savcı çıktı

HSK Genel Kurulu’nun değerlendirmeleri doğrultusunda, açığa alınan 18 hâkim ve savcının savunmaları alınacak

  
 

 
27.12.2019 16:39 Karakter boyutu :  

Hakimler ve Savcılar Kurulu 2. Dairesi (HSK) tarafından açığa alınan 18 hâkim ve savcının, ‘ByLock’ içerikleri, etkin pişmanlıktan yararlanan FETÖ/PDY üyelerinin verdiği ifadeler ve elde edilen diğer deliller nedeniyle açığa alındığı öğrenildi.

DHA’nın edindiği bilgilere göre, HSK Genel Kurulu’nun değerlendirmeleri doğrultusunda, açığa alınan 18 hâkim ve savcının savunmaları alınacak. FETÖ iltisakları nedeniyle geçici olarak görevlerinden uzaklaştırılan bu hâkim ve savcılarla ilgili soruşturmalar, HSK müfettişleri tarafından yürütülecek. Haklarındaki müfettiş soruşturması tamamlandıktan sonra, meslekten ihraç edilip edilmeyeceklerine karar verilecek. FETÖ bağlantıları tespit edilmesi durumunda meslekten ihraç edilmenin dışında yargı süreci de başlayacak.

ÇÖZÜLEN YAZIŞMALAR DELİL OLDU

2014 yılı Kasım ayında HSK seçimleri öncesi yazıldığı tespit edilen ByLock’a, 17- 25 Aralık sonrası tüm FETÖ üyelerinin katılması talimatı verildiği belirlendi. ByLock’ta hem kullanıcılar hem de yazışmalar çözülerek soruşturmalar yapıldı. İlk aşamada kullanıcılara yönelik öncelikli operasyonlar yapıldı. Aynı zamanda yazışmalar üzerindeki incelemeler de sürdürüldü. Kullanıcılar ve yazışmalarla birlikte FETÖ’cü yapı çözüldü. 18 hakim ve savcının açığa alınmasına gerekçe olan ‘ByLock’ içeriklerinin de bu incelemelerden elde edildiği öğrenildi.

Odatv.com


Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /home/yargibil/public_html/wp-content/plugins/etiketlere-title/etiketlere_title.php on line 15